Інкасатор

В обов'язки інкасатора входить прийом грошей від організацій для здачі їх в банк. Але так як гроші потрібно не лише прийняти і оформити, але й доставити в банк в цілості, до бригади інкасаторів разом з касиром входять охоронці та водій. Та й сам інкасатор повинен прекрасно володіти зброєю і мати відповідну ліцензію.

Специфіка професії

Є у роботі інкасатора й труднощі. В першу чергу фізичне навантаження: часто доводиться перевозити важкі мішки з дріб'язком, золото, величезні упаковки з купюрами. Хоча сучасний бронежилет важить всього 3-4 кг, тим не менш досить важко носити його цілий день, у будь-яку погоду. Додайте ще сюди зброю: пістолет, а інколи і автомат. Інша складність - психологічна. Працювати з великими сумами, маючи в руках вогнепальну зброю, можуть не всі, тому інкасатори знаходяться під постійним наглядом фахівця-психолога, який стежить за ситуацією в колективі і психологічним станом кожного співробітника.

Місце роботи

Інкасатори працюють в державній службі інкасації, спеціальних службах комерційних банків, небанківських кредитних організаціях і приватних охоронних підприємствах.

Особисті якості

Перше і найголовніше - порядність. Важлива моральна стійкість і вміння уживаютися в колективі. І нарешті, необхідно, щоб було бажання постійно вдосконалюватися.

Кар'єра

Зарплата інкасатора не дуже висока, особливо якщо врахувати, що робота пов'язана з ризиком і небезпекою для життя. Графік роботи може сильно змінюватися: звичайний робочий день, дві доби, через двоє і т. п.

Освіта

Як правило, інкасатору не обов'язково мати вищу освіту, тим більше з якоїсь певної спеціальності. Звичайно, в плюс буде юридична, спортивна або військова освіту, але в кінцевому рахунку вирішальним виявляється інше: фізична форма і «чиста» біографія. Однак пройти професійне навчання все-таки доведеться. Один з необхідних документів для отримання ліцензії приватного охоронця - диплом (сертифікат) про закінчення курсів спеціальної підготовки.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Охорона, безпека, поліція»